Přední evropský prodejce mincí a medailí

Přihlásit se

Můj účet:

810 100 500
Váš nákupní košík je prázdný

Začátek roku je tady a s ním i nové mince a medaile v naší nabídce! Jistě si vzpomenete, že v roce předchozím jsme Vám poprvé představili první dvě medaile zdarma. Obě pamětní medaile jsme vydali k 100. výročí Československa. Chtěli jsme, aby si toto významné výročí mohl připomenout skutečně každý. Abychom se všichni společně mohli ohlédnout za 100letou historií naší země. Abychom si uvědomili, že výsady jako jsou svoboda slova, pohybu a další přednosti demokracie tu nebyly vždy, a že nejsou samozřejmostí. Váš zájem byl obrovský! A nás neskutečně překvapil a také potěšil! Proto jsme se rozhodli vydat další pamětní medaili zdarma a připomenout neméně zásadní historický moment z našich dějin.

Jsme moc rádi, že Vám dnes můžeme představit zcela novou pamětní medaili k 185. výročí české hymny.  Emotivní píseň „Kde domov můj“ už téměř dvě staletí tmelí náš národ. V tísnivých okamžicích nás povzbuzuje a probouzí hrdost v našich srdcích ve chvílích radostných a oslavných.

I když se píseň stala oficiální státní hymnou až v roce 1918, lidé ji začali vnímat jako národní symbol již krátce po jejím prvním uvedení. První verše písně zazněly poprvé v roce 1834 v pražském Stavovském divadle v rámci divadelní frašky „Fidlovačka, aneb žádný hněv a žádná rvačka.“ Autorství divadelního představení náleží Josefovi Kajetánu Tylovi, jedné z hlavních postav národního obrození. Výjimečnou hudbu napsal František Škroup, tehdejší kapelník hostícího divadla. Píseň by si jistě nenašla takovou oblibu bez dokonalé interpretace. Té se jí však naštěstí dostalo v podání Karla Strakatého, který ve hře ztvárnil slepého houslistu Mareše.

Výtvarného návrhu medaile zdarma nazvané „Národní hymna“ se ujal Vladimír Oppl, jeden z nejrespektovanějších umělců dnešní doby. Tento sochař a medailér je zaslouženě jednou z nejvytěžovanějších osobností z oboru a jeho um můžeme obdivovat na mnoha mincích a medailích. Mezi jeho poslední práce patří návrhy výročních dvacetikorun s portréty Masaryka, Beneše a Rašína, které jsou nyní ve společnosti tolik vyhledávané.

Pamětní medaile zdarma pro všechny! Slavíme 185. výročí české hymny!Jeho propracovaný rukopis je jasně čitelný i na nové pamětní medaili, věnované české hymně. Na aversu výroční medaile zdarma je vyobrazen notový zápis první sloky hymny, podpis Františka Škroupa a rozkvetlá větev, ilustrující úryvek z písně. V dolní části medaile je patrný obrys hory Říp.

Revers pamětní medaile vyobrazuje plastickou trikoloru ve tvaru mnohacípé hvězdy v popředí s českým lvem.

Medaile zdarma je ražena z mědiniklu a její průměr je 33 mm. K medaili je možné přiobjednat i zajímavé příslušenství nebo si numismat nechat zušlechtit ryzím zlatem. 

Medaile oslavující výročí hymny může dokonale doplnit sadu medailí k 100. výročí ČSR nebo se může stát krásnou samostatnou upomínkou na naši domovinu - zemský ráj to napohled.

Vaši výroční medaili zdarma si můžete objednat na www.hymna-vyroci.cz nebo tel. čísle 810 100 500.

 

Společnosti skupiny Samlerhuset BV

Upravit nastavení souborů cookie můžete kliknutím na tento odkaz.