Přední evropský prodejce mincí a medailí

Přihlásit se

Můj účet:

810 100 500
Váš nákupní košík je prázdný

Každá země má unikátní kulturu, náturu, historii a atmosféru. Numismatika všechny mezinárodní nuance důsledně rozlišuje a nejtypičtější poznávací znamení každého státu přenáší na mince, medaile a bankovky. Platidla tak neslouží jen jako prostředek směny, ale též jako němí svědci historických událostí jednotlivých zemí a kultur. Sběratel se pak stává „cestovatelem“, kterému jeho sbírka umožňuje poznávat očividné i skryté skutečnosti z bohaté světové historie, jež jsou prezentovány prostřednictvím mincovních motivů. Dnes Vám představíme sběratelské mincovní album, se kterým zažijete numismatickou cestu kolem světa!

Sběratelské album ukrývá mince z 50 zemí světa


Mincovní album sdružuje 50 mincí z 50 zemí světa. Album je koncipované jako mapa, do které jsou jednotlivé mince zasazeny. Jedná se o komplexní mincovní sbírku, která je ideálním dárkem pro začínající i zkušené sběratele.

Každá mince z alba hrdě reprezentuje zemi svého emitenta. Je až s podivem, kolik informací lze z tak malých plíšků vyvodit. Některé mince jsou schraňovány v peněženkách jako talismany pro štěstí, jiné jsou zapékány do vánočních či velikonočních dezertů. Některé mince mají pro své majitele zvláštní osobní význam. Všechny, které Vám dnes představíme, mají jedno společné. Jsou součástí světových dějin a nositeli informací o našich životech pro generace, které přijdou po nás.

Na jaké mince se můžete těšit?

Sběratelské album ukrývá mince z 50 zemí světa

Prostřednictvím krásné drobné mince se podíváte například do tichomořských ostrovů Vanuatu. Mince o nominálu 1 Vatu se zde razila od roku 1983 do roku 2002. Jejím motivem je tritónova trubka z mušle. Mušle jsou symbolem života, plodnosti, péče a skryté životní síly.

Můžete se také těšit na ruskou kopějku! Název drobné mince je pravděpodobně odvozen od ruského výrazu копьё — kopí, jelikož na aversu prvních mincí býval ztvárňován sv. Jiří s kopím, jímž probodává zmiji. Rusové mají ke kopějce velice vřelý vztah. Jako my nosíme v peněžence šupinu, nosí oni tuto minci pro štěstí a bohatství.

V albu najdete také velké množství mincí z exotických zemí. Nechybí například 1 ngwee z africké Zambie, ražený v letech 1982-1983. Avers mince vyobrazuje tehdejšího zambijského prezidenta Kennetha Kaundu. Na opačné straně najdeme roztomilého Hrabáče kapského, prazvláštního savce s krabatou kůží, protáhlým rypákem a dlouhýma ušima, který si libuje zejména v afrických termitištích. Věrné vyobrazení vzácného kolibříka přináší cent z roku 1976 z Trinidad a Tobago, ostrovního státu v Karibském moři.

Kanadu reprezentuje cent, ražený v letech 2003 – 2012. Numismat vyobrazuje stylizovaný javorový list, který je za národní symbol považován již více než 150 let, přesněji od roku 1860, kdy byl součástí slavnostní dekorace během návštěvy Eduarda VII., prince z Walesu v Kanadě. Javorový list odkazuje též na domorodé indiánské obyvatelstvo, které po staletí sbíralo mízu místního javoru cukrového – přírodní látku, která byla důležitou částí jejich jídelníčku. Oficiálním znakem Kanady a součástí kanadské vlajky se stal v roce 1965.

Nezapomnělo se ani na Spojené státy americké. Cent s portrétem 1. republikánského prezidenta Abrahama Lincolna je vyražen ze zinku pokovovaném mědí při příležitosti 205. výročí narození oblíbeného státníka. Mince doplňuje heslo „In God we trust“, oficiální motto USA, které bylo uzákoněno v roce 1956 D. D. Eisenhowerem. Stejné motto se však začalo objevovat na mincích už od roku 1864.

Sbírka sestává i z platidel významně bližších států. Pro reprezentaci Slovenska byl vybrán 10 halíř, ražený v letech 1993 až 2002. Rub mince zdobí osmihranná dřevěná zvonice se šindelovou střechou ze začátku 19. století, která byla zbudována neznámými lidovými staviteli. Tradiční stavba pochází z území Zemplína. V současnosti je umístěna ve sbírce Východoslovenského muzea v Košicích.

Čeká Vás mnoho dalších zajímavých mincí, ze kterých můžete číst dějiny! Více informací najdete zde.

Společnosti skupiny Samlerhuset BV

Upravit nastavení souborů cookie můžete kliknutím na tento odkaz.